Logo Sünnilugu

Aasta 2011 sügisel kuulutasime välja logokonkursi. Konkursi statuudi aluseks oli ühingu loomislugu ja ressurss, mis on peidus Tähevärava energelis  – kuidas ta võimaldab selgust ja teadlikkust luua ning seda siin maailmas läbi ühendatuse nähtavaks muuta.  Tingimus oli, et tööd oleks visandatud A4 formaadis. Visuaali loomise tehnika ja meetodid jäid igaühe enda otsustada. Juurde oli vaja kirjutada ka väike lugu, mis aitaks autori mõtet žürii jaoks lahti selgitada.

Tähtajaks saabus 12 tööd, neist 8 kooliõpilastelt ja 4 täiskasvanutelt. Valituks osutus Helina (12-a) töö avanenud tähest ja kolmest tuvist, kes lendavad tähe suunas, sooviga läbi tähe liikuda. Visand kandis endas ühingu loomeenergiat ja eesmärgi potentsiaali kõige rohkem ning visuaal peegeldas kõige selgemalt meie lugu, millest oli juba eespool juttu. Need kolm tuvi on nagu meie kliendid: laagrilapsed või koolitustel osalejad, kes liuglevad sümboolsest väravast läbi. 

Väljavalitud töö suunasime edasi kunstnik Olivia Parmastole, kes tegi lõpliku kujunduse ja muutis pildi veebisõbralikuks. Olivia lõi meie dokumentide blanketid ja muud visuaalid. 

Visuaalse kuvandi loomist toetas Vabaühenduste Fond projekti “Nähtavaks muutumine läbi kommunikatsiooni ja koostöö” raames.