Loomislugu

Igaks asjaks on oma aeg. On aeg antud elada, on aeg antud luua. 

Meie, ühingu asutajaliikmed, Kaidi-Ly ja Tiina, töötasime sel ajal mõlemad sotsiaalvaldkonnas. Eelnevalt olime juba pikaajalises koostöösuhtes. Vaatamata sellele, et mõlema töökohad pakkusid mitmesuguseid võimalusi, hakkas üha enam tunduma, et kõike, mida saaks, tahaks ja võiks, ei ole võimalik olemasolevate töökohtade raames luua, rajada ega korda saata. Siis läheks asi lihtsalt tükitööks kätte ja see lämmatab kogu loomingulise väe. Oli vajadus ühenduse järele, mis võimaldaks siia koondunud inimestel oma oskusi ja andeid piiramatult rakendada, luues nii iseendale kui ühiskonnale väärtust. 

Nii ühendasime  oma jõud ja inspiratsiooni, töötasime välja põhikirja ja 7. detsembril 2010 sündis uus lapsuke. Nimeks sai Läbi Tähevärava.

Muidugi mõista, oli nimekandidaate teisigi. Kõiki variante sai kaalutud ja energeetiliselt läbi tunnetatud. Läbi Tähevärava oli neist kõige laiaulatuslikum ja samas terviklikum, mis toetas kogu loovjõudu ja potentsiaali, et selle abil võimalikult parimal moel väärtust luua. See nimi toetas ühingu loomise eesmärki energeetiliselt. 

Alati saab asju selgitada ka sümbolite keeles. Tähevärav on energiakeskus, energel, mis asub inimese füüsilise keha piiridest väljaspool, umbes 30-50 cm kõrgusel pea kohal. Selle energeli ülesanne on ankurdada selget puhast teadlikkust ning äratundmist. Ehk siis seda äratundmist, mis aitab inimesel olla ja liikuda oma teel, elada oma tõe järgi ning seeläbi olla iseenda parim väljaanne. Nime sümboolne tähendus toetab täielikult meie eesmärki ja missiooni. 

Teisalt on tähtis meile see maa, millel elame. Loodus. Ühendus looduse ja maaga. Ühendatus. See muudab asjad terviklikuks ning laseb ideedel teoks saada. 

Läbi Tähevärava tuleb puhas, selge, värske teadlikkus, äratundmine ja taipamine, mis võimaldab siin maises elus luua väärtust iseendale ja teistele, mis aitab edasi liikuda oma teel, oma tões, olles ise – just selline, nagu sa oled. 

See puudutab meie meeskonda, inimesi, kes me siin seda tööd teeme. Läbi meie tegevuse juhtub täpselt sama meie sihtgruppidega – inimestega, kellega töötame.