Meie

Kaidi-Ly Välb

Asutajaliige, juhatuse liige, laagrikasvataja-juhataja, giid, psühholoog-terapeut, koolitaja,

Tegutsen huvist, põnevusest ja inspiratsioonist lähtuvalt.

Olen praktiseeriv psühholoog-psühhoterapeut. Olen õppinud nii nõustamis- kui personalipsühholoogiat. Diplomi sain tasku 2006. aastal, kuid harjutama hakkasin juba paralleelselt õpingutega.

2010. aastal lõpetasin kolmeaastase holistilise regressiooniterapeudi väljaõppekursuse. Lisaks olen õppinud lühematel teraapiakursustel ja oma tööriistakasti mitmekülgselt täiendanud.
Viin seansse läbi nii kabinetis, veebis kui looduses, vastavalt kliendi vajadustele, võimalustele ning meetodist tulenevatele tingimustele.
Olen pikaajaliselt tegutsenud koolipsühholoogina ja teinud kaastöid erinevatele haridusasutustele.

Koolitajateekonda alustasin 2007. aastal. Koolitusi saab tellida, aga aegajalt olen pakkunud ka avatud kursusi, kuhu igaüks saab oma äranägemise järgi registreeruda. Teemade spekter on lai, alustades haridus-, sotsiaal- ning vabakonnateemadest, lõpetades igasuguste psühholoogia- ning enesearengualaste teemadega. Ei tasu otsida valmis koolitust, vaid ütle oma eesmärk või siht, milleni soovid jõuda, siis panen programmi kokku vastavalt sellele.
Olen loonud mitmesuguseid pikemaid ja lühemaid veebikursusi. Oma esimese pikema veebikursusega tulin rahva ette siis, kui ei olnud veel moes veebis koolitada – nimelt 2012.aastal – see programm on populaarne veel tänagi.
Hetkel tegelen mitmete kursuste skaleerimisega, et need saaksid võimalikult paljudele kasu luua.

Alates 2010. aastast olen sertifitseeritud laagrijuht-kasvataja. Loomulikult uuendan oma kutset regulaarselt. Sellest hetkest alates olen igal aastal korraldanud 1-4 noortelaagrit. Igal aastal pisut isemoodi, et ka neil oleks põnev, kes soovivad meie laagritesse korduvalt tagasi tulla. Vaimustav on näha, kuidas see, mida sa teed, puudutab inimest, sh noort inimest, sügaval tasandil – need on tähenduslikud hetked. Ja teine asi, miks üldse laagreid teha, on tonnide kaupa huumorit, mille osaliseks on võimalik saada. Kõik muu on lihtsalt boonus.

1015. aastal lõpetasin Olustvere Maamajandus- ja Teeninduskoolis pooleteistaastase giid-reisikorraldaja väljaõppekursuse. Vabakutselisena korraldan aeg-ajalt ka ekskursioone ja õppekäike, samuti tulen appi kui kutsutakse. Igasugune kavandamine on minu tugev külg.

Lisaks koolipsühholoogi tööle olen nüüd juba kuus aastat põhikoolis õpetaja olnud – selline multifunktsionaalne – saan endale ained, mis üle on ja mida pole kellelegi anda. Töötamise põhjus on sama, mis laagrites – näen, kuidas saan ja suudan mõjutada.

Vabal ajal hulgun ringi, õigemini matkan, sest tsiteerides klassikuid, “rumal hulgub, tark matkab.” Loe ja õpin. Olen elukestev õppija – alati leian midagi uut ja kasulikku, mida tahan testida, katsetada ja sobivuse korral kasutusele võtta.
2010. aastast olen samaanipraktik. See tähendab, et vaatlen loodust ja arvestan sellega, mida näen või kuulen – õpin looduselt, loen märke ja tõlgendan sümboleid, rändan unenägudes.
Olen maaelupatrioot. Kui elupäevi on antud, tahan ühele vanale koolimajale elu sisse puhuda. Nendel tegemistel saad silma peal hoida Vanakooli talu lehel.
Haldan FBs “Olen Oma Elu Looja!” kogukonda, kuhu on koondunud inimesed kes tahavad igapäevaselt, süsteemselt oma elu loomisega tegeleda. Liituda saad SIIN.
Minu suur kirg on kirjutamine. Olen kirjutanud Eesti Naisele ja teistele väljaannetele kaastöid.

Liisi Välb

Laagrikasvataja, virtuaalne assistent

Laagrites olen kasvataja olnud 6 aastat. 2020. aastal sain kätte ka noorsootöötaja osakutse tasemel 4 ehk lihtrahvakeeles võib öelda laagrikasvataja paberi. 

Enne aastat 2019, kus esimest korda laagris kasvatajatööd sain proovida, osalesin selle ühingu laagrites laagrilapsena. Juba siis oli väga põnev, sest iga laager oli alati eelmistest erinev. Nüüd, kus saan osaleda ka nende loomeprotsessis ja ettevalmistuses, mõistan, millist vaeva nähakse, et iga kord midagi uut pakkuda, aga samas saab nii palju rahulolu. Selle juures võimalus eneseteostuseks ning arenemiseks on ilmselt lõpmatu. 

Mulle meeldib asjadele loovalt läheneda. Ma ei taha istuda kinni raamides või kastis. Olen ka alati oma töös noortega proovinud asjadele läheneda mängleva loovusega ehk Kergelt ja Rõõmuga. 

Virtuaalne assistent olen 2023 aasta jaanuarist. Sellest johtuvalt on näiteks ka meie koduleht minu loodud ja disainitud. Minu ülesanneteks ongi virtuaalse assistendina hallata ühingu virtuaalset tegevust ning jõuda seeläbi inimesteni.

Andreas Päeva

Laagrikasvataja

Meie noortelaagrites olen osalenud nüüdseks juba viis aastat. Ees on kuues hooaeg, uus ja isemoodi.
Kes mind tunneb, see teab, et mulle meeldib meisterdada ning üldse igasuguseid asju luua.

Laagrites olengi võtnud enda südameasjaks selle, kuidas leida üles igaühe loovus erinevate materjalidega töötamisel, olgu see siis puit, klaas, pilliroog või isegi laul.

Laagrielu on olnud minu jaoks vahva, kuid siiski ka väljakutseid esitav, proovile panev. Elu tuleb ju ikka nautida ja huvitavaks teha.
Olen seda tööd tehes õppinud end paremini väljendama ja analüüsima, olen kasvanud inimesena rohkem empaatiliseks.

Ja mis kõige tähtsam, tänu laagritööle olen leidnud üles ühe raja, mida mööda elus edasi minna. Loodan tulevastesse laagritesse tuua värskeid ideid ning veelgi paremini äratada laagrilistes avastamishuvi.

Missioon

Luua inspiratsiooni.

Visioon

Terviklik, rõõmsameelne ning teotahteline inimene.

Väärtused