Psühholoogiline nõustamine

Meie elu on täis erinevaid sündmusi, muljeid ja tundeid.  Aeg-ajalt tuleb meil kõigil ette olukordi, kus võivad tekkida suured ja intensiivsed muutused ning me ei tea, kuidas kerkinud probleemidega toime tulla. Kuidas saada hakkama oma lastega, abikaasaga, kolleegidega, kärgperega ja nendega kaasas käivate probleemidega. Kuidas tulla toime segaste ja haigettegevate tunnetega, destruktiivsete harjumustega, edasilükkamisega, enda teisejärguliseks asetamisega, kasvava ärevusega, unehäiretega jne. Kuidas selles segaduses ellu jääda? Kuidas üle elada meeleolumuutused ja häirivad emotsioonid? Kuidas ometi jõuda sellest nõiaringist välja? Äraproovitud toimetulekuviisid tavaliselt enam ei aita ja mingil hetkel tunduvad ka jõuvarud täiesti otsakorral olevat. Kui selline olukord kestab pikemat aega, hakkab see meie toimetulekut häirima. Tunneme siis, et meid ei mõisteta ja me ei suuda enam tekkinud valu, solvumist ja saatuse lööke taluda.

Enamasti on võimalik lahendada tekkinud muresid iseseisvalt või lähedaste abiga, kuid vahel võib jääda teatud oskustest või teadmistest puudu. Vahel aga pole usaldusväärseid inimesi meil käepärast. Sellistel puhkudel võib abi olla psühholoogist. 

Psühholoogi juures saad abi iseenda isiksuse, suhteprobleemide, elusündmuste ja -muutustega seotud teemade puhul. Näiteks stressi, madala enesehinnangu, ärevuse, motivatsiooni kadumise või puudumise, kohanemisraskuste, erinevate kaotuste ja tuleviku planeerimise korral.

Koos analüüsitakse tekkinud ummikseisu, arutatakse selle muutmise võimalusi ning leitakse uusi vaatenurki, lahendusi ja tulevikuväljavaateid.Koostöö psühholoogiga aitab mõista toimuva tähendust, parandada oma meeleseisundit, siluda suhteid, leida lahendusi, suurendada rahulolu, tunnetada elu kõigis tema värvides.

Loomulikult on võimalik ka kõike olemasolevat head veel paremaks muuta. Ka see on võimalus. 

Lisaks on kindlasti oluline pöörduda psühholoogi poole, kui vaimse tervisega seotud sümptomid on muutunud häirivaks. Abi võib saada meeleoluhäirete, ärevushäirete, söömishäirete, sõltuvushäirete ja muude psüühiliste häirete korral.

Koos leiame vastused sinu igapäevaelu küsimustele. Nõustamine toimub dialoogina, suunaga sinu igapäevaelu mõistmisele ning mõtestamisele, kuid kasutame töö käigus ka erinevaid praktikaid, vastavalt sinu olukorrale ja teemale. Tugineme nõustamis- ja arengupsühholoogia alustele, vastavalt vajadusele kasutame lisaks kognitiivkäitumuslikke, holistilisi, loomingulisi, lahenduskeskseid, NLP-l ja meelerahul baseeruvaid teraapiavorme ning meetodeid. 

Hetkel puuduvad meie keskusel tegevusruumid ning pakume psühholoogilise nõustamise teenust veebis. Seetõttu on teenus suunatud täiskasvanutele. (Lastega töös on lähikontakt kindlasti vajalik.) Nõustamise aeg lepitakse eelnevalt kokku, kas soovid ühetunniseid või pooleteisttunniseid seansse. Arvestada tuleb sellega, et sügavamate ja raskete teemade puhul üks seanss ei loo veel püsivat tulemust ja vajalik on jätkutegevus. Klassikaliselt soovitatakse 10 regulaarselt toimuvat tunniajalist või 6-7 pooleteisttunnist seanssi. Regulaarsuse saab inimene ise valida, kas kord nädalas või kahe nädala tagant. Keeruliste probleemide puhul võib ka nii, et algul on kohtumised korra nädalas, hiljem kahe nädala tagant ja kui iseseisev tegutsemisvõimekus on kasvanud, siis juba ka kolmenädalase intervalli tagant. 

Koht: veebis

Aeg: 1 tund või 1,5 tundi

Hind: 60 € (1 tund) või 90 € (1,5 tundi)

Boonus: Broneerides korraga vähemalt 10 tundi, on tunni maksumus 45 €  

Registreerumine: kaidily@labitahevarava.ee

Tasumine: e-poes või pangakontole enne sessiooni toimumist.